Balıkesir Tavuk Yarka
IRK | SEÇİMİNİN ─ ÖNEMİ VE LİGORİN | Balıkesir Yarka, Ataks, Lohman Brown, Çil Pleymut

Sosyal Medyada Biz}

LİGORİN TAVUK YARKA SATIŞI

LİGORİN  TAVUK YARKA SATIŞI

LİGORİN TAVUK YARKA SATIŞI

            Salma tavukçuluk da ırk seçimi en önemli kuralların başında gelir. En çok yumurta veren ırkların ilk 3 tanesini sıralayacak olursak; ligorin, lohman brown ve siyah atakstır. Evet ligorin ırkı kafes tavukçuluğunda en yüksek yumurta verimine sahip olması sebebiyle ilk tercihtir. Kafes tavukçuluğu yapmak isteyenler için tabii ki en doğru ırk ligorindir. Ligorinin en önemli özelliklerinden bazıları ise dar alanda beslendiklerinde az yem tüketimi ile yüksek yumurta verimi sağlamasıdır.

Bizler Balıkesir Yarka olarak salma tavukçuluk yumurta üretiminde ligorin cinsini önermiyoruz. Çünkü kafes sisteminde yıllık ortalama 300-320 adet yumurta verimine sahip olmasına rağmen salma tavukçulukta lohman brown ve siyah ataks kadar yumurta verimi vermemenin yanı sıra yumurta rengi de beyazdır. Üstelik ülkemiz hava şartlarına ve iklim koşullarına da çok uyumlu bir ırk olmadığı için hastalıklara karşı dirençli değildir. Aksine ataks yumurta tavuğu yıllık yumurta verimi  300 adet olmasının yanı sıra iklim ve hava koşullarına da dirençlidir.

Lohman brown ise birçok ırklara göre salma tavukçulukta tercih sıralamasının başında yer almaktadır. Çünkü yumurta verimi en az ligorinler kadar olmasının yanı sıra yumurta rengi, hastalıklara karşı dirençli olması ve hava ve iklim şartlarına salma tavukçulukta kolaylıkla uyum sağlayabilmesi en önemli özelliklerindendir. Bu ve benzeri sebeplerden dolayı tavukçuluk sektöründe ırk seçimi hayati önem taşımaktadır. Elbette birlikte yol alacağınız, sizi bilgilendirecek size emek verecek bir firma ile hareket etmekte bir o kadar önemlidir. Bizler Balıkesir Yarka ailesi olarak ücretsiz danışmanlık hizmetimiz, deneyimli ve dalında uzman kadromuzla her zaman siz müşteri ve üreticilerimizin yanındayız. Haftanın 7 günü (özel günler dahil) sabah 08:00 ile akşam 22:00 arasında Balıkesir Yarka müşteri temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

14 Mart 2019
2.210 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir