Balıkesir Tavuk Yarka
Salma – Tavukçuluğu | Doğru Şekilde | Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler… | Balıkesir Yarka, Ataks, Lohman Brown, Çil Pleymut

Sosyal Medyada Biz}

Salma – Tavukçuluğu | Doğru Şekilde | Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler…

Salma – Tavukçuluğu | Doğru Şekilde | Yapmak İsteyenlere Tavsiyeler…

Salma Tavukçuluğu Doğru Şekilde Yapmak İsteyenlere şunları söyleyebiliriz. Her işte olduğu gibi salma tavukçulukta dikkat edilmesi gereken bir çok konu vardır. Fakat bizler bu konuda bizlere gelen “sık sorulan sorulardan” yola çıkarak sizleri her zaman, her platformda aydınlatmaya çalıştık.

 Öncelikle doğru kümes kurulumu – yapımı, özellikle kış aylarında havaların soğuk olmasından dolayı yumurta veriminin düşmemesi için izolasyon çok önemlidir. Kümes tabanının ıslak olmaması, havalandırmanın doğru bir şekilde yapılması, kümese koyulan tavuk sayısının metre kareye göre doğru orantıda olması, tavukların ayak sağlığı için mutlaka tüneklik bulunması, folluk adetinin yeterli miktarda olması, yemlik-suluk kurulum adetleri ve orantısının doğru olması ve mutlaka tavuk çıkışlarının doğru sayıda ve doğru orantıda olması gerekmektedir. Ayrıca doğru ırk seçimi, aşı programının eksiksiz uygulanmış olması, Yarkanın 1. kan olması, doğru şartlarda yetiştirilmiş ve yem programına uygun şekilde beslenmiş olması, kümes temizliğine dikkat edilmesi, veba aşısının uygulanmış olması yine dikkat edeceğimiz hususlardandır.

 Salma tavukçulukta sık sorulan bir çok soruyu cevaplamaya çalıştık. Fakat sizlerinde bu konuyla ilgili, şikayetlerinizi, önerilerinizi ve diğer sorularınız için dalında uzman müşteri temsilcilerimize irtibat telefonlarından arayarak ve web sitelerimizi ziyaret ederek (www.marmarayarkatavukculuk.com, www.dursunbeyyarkatavukculuk.com) bilgi alabilirsiniz.

10 Ağustos 2017
1.129 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir