Balıkesir Tavuk Yarka
YONCA | NEDEN | TERCİH EDİLMELİDİR? | Balıkesir Yarka, Ataks, Lohman Brown, Çil Pleymut

Sosyal Medyada Biz}

YONCA | NEDEN | TERCİH EDİLMELİDİR?

YONCA | NEDEN | TERCİH EDİLMELİDİR?

Salma tavukçulukta kar elde etmek isteyenler, yem tüketimini azaltmak için, bizlerin önerileri dışında bir çok kendilerine göre yöntemler buluyor yada deniyorlar. Bu yöntemler sadece yem tüketimini azaltırken yumurta sayısını düşürürken, hayvanların yavaş yavaş sağlığını olumsuz yönde etkiliyor.

En çok denedikleri yem maliyetini düşürücü yöntemler ev atıkları, bayat ekmek, lokanta ve fabrika gibi benzeri yerlerden tavukların yiyebileceği her şeyi toplayarak tavuklara veriyorlar. Bu atıklar çok az verilirse zararı olmayabilir. Fakat fazla vermenin yararı dışında vereceği ilk zarar yumurta verimini düşürmek, hayvan sağlığının yavaş yavaş bozulmasıdır.

Kaliteli yemlerin yanı sıra bir çok yeşil bitkilerde besin kaynağı olarak kullanılmalıdır. Fakat yeşil arpa,buğday,fiğ vs gibi yeşil bitkilerin tavuklar kısa sürede tüketirler. Bir daha zamanı geçtiği için yeniden ekilip büyümesi uzun süre alır. Bu sırada tavukların bulunduğu alan çoraklaşır. Fakat yonca ekersek sürekli yeni filizler çıkararak ekildiği yerde bir kaç yıl yeşil alan oluşturacaktır. Bu da tavukların yem maliyetini düşürerek sağlıklı beslenmelerini sağlayacaktır.Kaliteli doğal sağlıklı bir yumurta elde etmenin yanı sıra en çok maliyeti arttıran yemin miktarını azaltmak isterken hata yapmamalıyız. Örneğin yapılan en büyük yanlışlıklardan birisidir besleme şekli eğer bilinçsiz tavuklarını beslerseniz tavukların öncelikle yumurta verimi düşer sonra tavuklar da bakımdan kaynaklanan hatalardan dolayı önemli hastalıklar meydana gelir.Balıkesir yarka tavuk olarak müşterilerimize barınma, bakım beslenme gibi birçok konuda olduğu gibi bu konudada daima bilgilendirme yapmaktayız . Sağlıklı bir ürün almak isterseniz mutlaka bu konuda profesyenel çalışan bir firma ile çalışmalısınız. Bizim hedefimiz müşterilerimizin en az maliyetle yüksek yumurta verimini nasıl sağlayabilir ve onlara yüksek kazanç için hangi konuda olur ise olsun daima hizmet sunmaya hazırız. yoncanın yanı sıra yem maliyetini düşürecek vede yüksek yumurta alabilmenizi sağlıyacak birçok ek gıdalar ve yem maliyetinizi minumum  seviyeye indirecek deneyime sahibiz. Bizler Balıkesir tavuk yarka olarak sabah 8: 00 ile akşam 22 :00 arasında sizlere her konuda destek sunuyoruz.Köy tavuğu almak isteyen müşterilerimiz için siparişlerini ortalama 3 günde teslim etmekteyiz. Tüm üretici ve müşterilerimize bol bereketli kazançlar dileriz.

21 Ağustos 2017
4.169 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir