Balıkesir Tavuk Yarka
ATAK-S TAVUK | NASIL ELDE EDİLİR ? . | Balıkesir Yarka, Ataks, Lohman Brown, Çil Pleymut

Sosyal Medyada Biz}

ATAK-S TAVUK | NASIL ELDE EDİLİR ?

ATAK-S TAVUK | NASIL ELDE EDİLİR ?

ATAKS- TAVUK |NASIL ELDE EDİLİR ?

            ATAKS TAVUK Ankara Tavuk Araştırma Kurumu üretimi olup kendi yerli ırk tavuğumuzdur. Ancak her dalda her sektörde olduğu gibi maalesef bizim sektörümüzde de bazı art niyetli kişiler yok desek yalan olur. Normal ve resmi şartlarda ATAKS ırkı tavuğun Ankara Tavuk Araştırma Kurumu haricinde üretimi ve satışı yasaktır. Ancak eh biz Türk halkıyız her şeye bir çare bulunduğu gibi maalesef bu işe de bazı arkadaşlarımız bir çare bulup kılıfına uyduruyorlar. Gerçi her ne kadar şekil, şemal, renk ve görüntüsü Ankara Tavuk Araştırma Kurumu çıkışlı atakslara benzese de az önce bahsettiğimiz halk deyimiyle merdiven altı ATAKS üretimi yapan kişilerin ürettikleri ataksa benzeyen tavuklar kesinlikle ATAKS değildir. Bunlar sadece görüntü itibariyle ataksa benzer ve bunlar kesinlikle orijinal safkan ATAKS olmadığı gibi takdir edersiniz ki ataksında yerini tutamazlar. Bizler Balıkesir Tavuk  YARKA olarak tüm ırklarımızda olduğu üzere özellikle ve bilhassa kendi yerli ırkımız olan siyah ATAKS da da kesinlikle birinci kan (safkan) olmasına dikkat edip kanı bozmadan üretime veya üretilmiş olan safkan ürünlerimizi siz müşteri ve üreticilerimize ilk günden bugüne ulaştırma gayret ve çabası içerisindeyiz. Her zaman dediğimiz gibi bizler Balıkesir Tavuk Yarka ailesi olarak bu işi ek işimiz olarak görmediğimiz için bu bizim tek işimizdir ve bunu severek ve şevkle yapmaktayız ve sizlerde bilirsiniz ki severek yaptığımız her ne iş olursa olsun başarıya ve hedefe ulaşamamanız mümkün değildir.

Bunun en net ispatı ve delili de 1999’dan bugüne içinde bulunduğumuz bu sektörde %98’lik müşteri memnuniyetimizdir. Tabii ki bizlerde bu %98’lik müşteri memnuniyetimizi korumak ve daha da üzerine çıkabilmek gayret ve çabası ile bu sektördeki tüm titizliğimiz ve dahi ciddiyetimizle ve yine bu sektöre hizmet ve emek vermek gayretlerimizi sürdürmekteyiz. Başta da belirttiğimiz üzere hiçbir ırkımızda asla birinci kan olmayan yani safkan harici hiç bir melez ırkı bu sektöre girdiğimiz ilk günden bugüne sizlere sunmadık sunmuyoruz sunmayacağız. Başlığımızda da olduğu gibi bu yazımız ATAKS ırkımıza ayrılmıştır. Bu nedenden dolayı ATAKS ırkımızın üzerinde duracak olursak Balıkesir Tavuk  Yarka’dan almış olduğunuz yada alacağınız hiçbir ATAKS ırkı ikinci kan yani melez olmamıştır olmayacaktır. Bu yüzdendir ki bizim müşterilerimizin en az %60-%70 i eskiye dayalı yani daha önce bizlerden ürün almış müşterilerimizin referanslarıyla ve önerileriyle gelmektedir. Hani derler ya meyvesini toplamak bizim sektörümüzde de meyvesini toplamak bu olsa gerek. Çünkü bizler aylar önce veya yıllar önce ürün sattığımız bir müşterimizin yeni ürün alacak bir akrabasına arkadaşına komşusuna bizleri önermesi kadar bizlere mutluluk, feyz ve iş azmimizi arttıran başka birşeyden asla tat alıp mutlu olduğumuzu hatırlamıyoruz. Buda bize işimizi düzgün ve layıkiyle yaptığımızı hatırlatıyor.

Bizler de BALIKESİR TAVUK YARKA ailesi olarak diyoruz ki siz müşterilerimizin bizlere olan öz güveni, sevgisi, ilgi alakası devam ettiği sürece bu doğru bildiğimiz yoldan asla ayrılmadan daha nice yıllar Allah’ın izniyle yürüyeceğimizi tüm üretici ve müşterilerimize belirtir. Bu vesileyle tüm üretici ve müşterilerimize hayırlı bol ve bereketli günler dileriz.

Ataks Tavuk Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

11 Ekim 2021
15.171 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir