Balıkesir Tavuk Yarka
ATAK-S YARKA "GEZEN" YUMURTA TAVUĞU - SATIŞI | Balıkesir Yarka, Ataks, Lohman Brown, Çil Pleymut

Sosyal Medyada Biz}

ATAK-S YARKA “GEZEN” YUMURTA TAVUĞU – SATIŞI

ATAK-S YARKA “GEZEN” YUMURTA TAVUĞU – SATIŞI

ATAK-S YARKA “GEZEN” YUMURTA TAVUĞU – SATIŞI

ATAKS YARKA GEZEN YUMURTA TAVUĞU satışı ile alakalı üretici ve müşterilerimizin dikkat etmesi gereken konuları kısaca ele almaya çalıştığımız bu yazımızı tüm üretici ve müşterilerimizin baştan sona okumaları mutlaka kendi menfaatleri icabı olacağını belirtiriz. Öncelikle bu sektöre yeni girecek üretici ve müşterilerimizin dikkat etmesi gereken konuları sıralamaya çalışacağız. Bakın arkadaşlar bu sektöre yeni girecek üretici ve müşterilerimiz diyoruz çünkü bu sektöre yeni girecek olan müşterilerimiz maalesef ki bu sektörde dönen entrikaları bilmeleri mümkün olmuyor. Ancak daha önceden bir şekilde bu sektöre girmiş olan üretici ve müşterilerimize baktığımızda ya tesadüfen de olsa veyahut bir şekilde düzgün bir firma ile karşılaşıp o firmadan aldıkları ürün ile yine o firmanın talimatları doğrultusunda aldıkları yolda ya hiç bir şekilde zarar görmeden ve yahut minimum zarar ile bu sektörü tanıma fırsatları olmuştur. Ancak üzülerek belirtmeliyiz ki arkadaşlar sektörümüzün içinde öyle yamyamlar var ki bizler dahi bu sektörde olmasak bu işleri çok iyi bilmesek bizleri bile hile ve aldatma ile kandırmaları işten bile sayılmaz.

Mesela arkadaşlar prim usulü ile çalışan piyasada o kadar çok bu sektörde bayan satış pazarlama elemanları var ki ve gerçekten hepsinin ağzı çok güzel laf yapıyor. Ve İnanın bu arkadaşlarımızda yok yok. Mesela sıradan gelen bir müşterisine bizler ki hangi ilden ararsa arasın sizlere ürünlerin 1. kan olduğunu gösterir belge ve yine aşı kartı ve bununla birlikte vs. vs. bir sürü evrağı ürünlerle birlikte gönderiyoruz diyerek müşteriyi kandırma ve aldatma yoluna gidiyor. Arkadaşlar diğerlerini geçelim. Sadece bahsettikleri aşı kartını ele alalım. Aşı kartı, sevk sağlık raporunu sadece il ve ilçe tarım müdürlükleri düzenlemektedir. Ve bu sevk sağlık raporunu sadece müşterinin işletme numarasına düzenleyebilirler. Peki arkadaşlar bunları buradan her ne kadar söylemek istemesek de ülkemizde ki SALMA- GEZEN TAVUKÇULUK yapan üreticilerimizin yüzde kaçında işletme numarası bulunmaktadır. Bunları sizler aşağı yukarı az-çok tahmin eder veya bilirsiniz. Peki arkadaşlar ülkemizde ki üreticilerimizde işletme numarası yok denilecek kadar az ise peki bu arkadaşlarımız hanyadan konyadan, afyondan, ankaradan, örneğin karstan-marstan ve ya ülkemizin herhangi bir ilinden sevk edeceklerini söyledikleri ürünlerini yine ülkemizin bütün illerinde ki tüm müşterilerine verebildiklerini iddia etmektedirler. Bununla da yetinmeyip bu müşterilerini evet aşı kartı göndermektedirler. Peki bu aşı kartları nedir,nasıl ve ne şekilde, kimler tarafından düzenlenmiş ve geçerliliği nedir? Arkadaşlar bizler YARKA-TAVUK firmaları olarak kendi bünyemizde veteriner hekimler barındırırız. Evet, gönderdikleri aşı kartı o firmaların kendi bünyelerinde barındırdıkları veteriner hekimler tarafından o firmanın sahibini ve yine o firmanın yetkililerini o bahse konu YARKA-TAVUKlara hangi aşıların yapıldığını bildirmek amacı ile düzenlenmiş bir kağıttır. Ve bu kağıdın resmiyette asla ve asla bir geçerliliği olmadığı gibi aksine düzenlenip müşteriye verilmesi de bir aldatmaca olduğu kadar yasal bir suçtur.

Arkadaşlar bizler bu işe burada daha fazla değinmek istemiyoruz. Sizler geri kalanını zaten tahmin edeceksiniz. Bundan sonra sizlere düşen bu tür aldatma ve yanıltmacalara gelmemek, dikkatli ve itinalı bir şekilde bu sektöre adım atmanızdır, der illa güvenilir bir firmaya nasıl ulaşabilirim der iseniz daha önce bu işi yapan eş,dost ve tanıdıklarınızın referansıyla gitmenizi önerir Balıkesir Tavuk Yarka olarak tüm üretici ve müşterilerimize saygılar sunarız.

11 Aralık 2021
3.515 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir