Balıkesir Tavuk Yarka
Doğal-Salma (Gezen) Köy | Yumurta Tavuğu | Kaç Aylıkken Yumurtlar? - Balıkesir Yarka, Ataks, Lohman Brown, Çil Pleymut

Sosyal Medyada Biz}

Doğal-Salma (Gezen) Köy | Yumurta Tavuğu | Kaç Aylıkken Yumurtlar?

Doğal-Salma (Gezen) Köy | Yumurta Tavuğu | Kaç Aylıkken Yumurtlar?

Doğal-Salma (Gezen) Köy Yumurta Tavuğu Kaç aylıkken Yumurtlar en sık karşılaştığımız sorulardan birisidir. Yumurtlama ayları tavukların ırk ve mevsimlere göre değişiklik gösterirken üretici ve müşterilerimizin barındırma ve beslemelerine göre de ne yazık ki büyük değişiklikler gösterebilmektedir.Yine Ülkemiz coğrafyası ve rakımlarına göre ele alacak olursak olması gereken ortalama 4,5 – 5,5 aylar arasında seyretmesi gerekmektedir.

Doğal-Salma (Gezen) Köy Yumurta Tavuğunun kaç ayda yumurtladığı ve ne kadar erken verime başlamalarının önemli olduğu kadar ırk seçimi yapılırken iklim ve coğrafyaya yapılmasını önemi kadar üretici ve müşterilerimizin bu konuda bilinçli ve donanımlı olması muhakkaktır.

Doğal-Salma (Gezen) Köy Yumurta Tavukçuluğu için bizler Balıkesir Yarka olarak nasıl ki her zaman ve her zeminde elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce müşteri toplantılarında, seminerlerde bir kısım yerel ve ulusal medyada da dahil olmak üzere nasıl ki üretici ve müşterilerimizi bilinçlendirme çabasında isek en az o kadar da üretici ve müşterilerimizin de bu konuda bilgi ve bilinçlenme arz ve talebi olması gerekmektedir. Bu işi bizler severek ve benimseyerek yapıyoruz. Çünkü bilindiği üzere Balıkesir Yarka olarak doğal-salma (gezen) köy yumurta tavukçuluğu bizim ek işimiz değil, tek işimizdir. Amacımız kesinlikle buradan hiç kimseyi karalamak değildir. Ancak üzülerek belirtmeliyiz ki her sektörde olduğu gibi sektörümüzde de her sezon bazı ilan sitelerine değişik isimler adı altında mağaza açarak sadece o sezon bitene kadar sahnede kalıp bir çok üreticimizin hayallerini, zamanını, ümidini ve nitekim maddi zarara uğratarak tabii ki bu sırada kasa ve keselerini doldurarak piyasadan çekilmektedirler ve bu tür şahısların telefonlarına o ilan sitelerinde ki mağazaların kapatıldığı andan itibaren kesinlikle ulaşılamamaktadır. Netice itibari ile bu tür vakıaları buradan saymakla bitiremeyiz. Bizim halkımıza ve üreticilerimize acizane tavsiyemiz belli bir geçmişi olan, yaptıkları yapacaklarının teminatı olan firmayla yola çıkıp ve o firmayla yola devam etmeleridir der doğal salma (köy) gezen yumurta tavukçuluğu yapacak olan üreticilerimize ve müşterilerimize hayırlı, bol, bereketli kazançlar dileriz…

09 Ağustos 2017
3.165 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir