Balıkesir Tavuk Yarka
Lohman brown yarka tavuk özellikleri | Balıkesir Yarka, Ataks, Lohman Brown, Çil Pleymut

Sosyal Medyada Biz}

LOHMAN BROWN “YARKA-TAVUK ” ÖZELLİKLERİ

LOHMAN BROWN “YARKA-TAVUK ” ÖZELLİKLERİ

LOHMAN BROWN “YARKA-TAVUK ” ÖZELLİKLERİ

Köy yumurta tavukçuluğu yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biriside lohman brown ırkı tavuktur. Tüm dünyanın tanıdığı salma yumurta tavukçuluğunda en çok verim veren, para kazandıran bu alman ırkı yarka-tavuğumuz 12 ay boyunca yarka olarak dönem dönem de yumurtlar durumda  lohman brown satışlarımız yoktur. Lohman brown tavuğunun evcil şartlarda bakıldığı için gurk olma özelliği yok denecek kadar azdır. Diyebiliriz ki lohman brown tavuğundan civciv elde etmeniz pek de mümkün olmaz. Ayrıca yüksek yumurta verimi için üretilmiş melezleme bir ırktır. 1.kan melezleme tüm yumurta tavuğu ırkları civciv çıkartsalar da yumurtladıkları dönemde 1. kan lohman brown tavuğu kadar yüksek yumurta verimine sahip olmazlar. “Melezleme nedir ” diye soracak olursanız bizim bilgimiz dahilinde cevaplandırmaya çalışalım. Bir tavuk araştırma kurumu tarafından “tavuk” konusunda profesyonel kişilerin bir kaç tavuk ırkının özelliklerini taşıyacak şekilde elde edebildiği bir ırk oluşturulur ve bu ırk “melezleme” dir.

Günümüzde kümes hayvancılığı için elde edilen bir çok melezleme ırk vardır. Mesela broiler et tavukçuluğu için beslenen tavuklar melezleme olarak elde edilmiş bir ırktır. Et verimine  oldukça kısa sürede ulaşır. Büyük boy yıllık ortalama 320 adet yumurta verimi ile de göz doldurmaktadır. Aynı zamanda yumurta verimi düşen lohman brown tavuğu köylerde ki köy tavukları gibi melezleme olduğu için çok lezzetli ve bir o kadar da vitaminli, doğal tavuk olarak da tüketilebilir.

Balıkesir Yarka Tavukçuluk olarak lohman brown köy yumurta tavuğu yapmak isteyenler için eğer kümes olarak kullanabilecekleri bir kapalı alanları yok ise talep ettiği takdirde maliyeti en uygun fiyata çadır-prefabrik kümes kurulumu çok kısa sürede yapıp, büyük kazanç sağlayacağı bu işe beraberce başlayabiliriz. Beraberce diyoruz çünkü resmi tatiller dahil olmak üzere konusunda uzman müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçip, bilgi alışverişi yapabilirsiniz. 1000 adet ve üzeri yarka-tavuk alan müşterilerimiz talep ettiği takdirde yumurta satışında kendilerine yardımcı olabilmekteyiz. Profesyonel ekibimizle, 1999 dan bugüne uzun yılların verdiği deneyimle köy yumurta tavukçuluğuna uygun doğal kümesimiz de yetiştirdiğimiz aşıları tam lohman brown (yarka) tavuklarımız la ilk günkü titizlik ve azmimizle hizmet vermeye devam ediyoruz. Balıkesir Yarka ailesine sizleri de bekliyoruz.

Lohman Brown Yetiştiriciliği  İle İlgili Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız.

08 Mart 2019
3.767 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir