Balıkesir Tavuk Yarka
SALMA TAVUKÇULUKTA | PAZARLAMA HİLELERİ | Balıkesir Yarka, Ataks, Lohman Brown, Çil Pleymut

Sosyal Medyada Biz}

SALMA TAVUKÇULUKTA | PAZARLAMA HİLELERİ

SALMA TAVUKÇULUKTA | PAZARLAMA HİLELERİ

SALMA TAVUKÇULUKTA PAZARLAMA HİLELERİ

Türkiye’nin en güvenilir ve en çok satış yapan ilan sitelerini inceledim. Saatlerce, sayfalarca kendimi müşterilerin yerine koyarak, birçok satış pazarlama firma isimleri, temsilcilerinin numaraları defalarca inceledim. En çok mesela üç beş numarayı alın çevirin konuşun ve not alın.Bir yıl sonra o satış pazarlama firma adı altındaki isimlere ve yahutta telefon numaralarının kaçına ulaşabileceksiniz? Bir de insanların satış yaptığı bu site önceden kişi ve kurumlara çok daha dikkat ederdi. Alışveriş yapacak insanların daha güvenli alışveriş yapacakları bir güvenilirliği yavaş yavaş yitirdiğine inanıyorum. Mesela insanların yüzde kaçını aldatır bilinmez fakat bir başlık gördüm ve beni çok düşündürdü; “Sağlık Bakanlığı onaylı yarkalar” diye başlık atmış. Türkiye’nin yarka sektöründe en eski firmalardan birinin satış temsilcisi. Hiç bir yumurta tavuğu veya yarkayı Sağlık Bakanlığı onaylamaz. Çünkü Sağlık Bakanlığının işi o değildir. Ancak tüm yumurta tavuğu ve yarkaların denetimi sadece İl veya İlçe Tarım Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır ve o firmanın temsilcisinin açıklamasına gelelim.Uluslararası kurumsal bir şirket iddiasına girmiş. Bizde Balıkesir Yarka olarak yurt dışına birçok ülkeye yarka veya yumurta tavuğu satışı yapıyoruz. Bu güne kadar ihracatlarımız da ilçe tarım tarafından firmamız adına sattığımız yarkaların sevk kağıdı, dezenfektan belgesi ve benzeri belgelerle sınır kapısından geçiş yapıyor araçlarımız. Hiçbir yurt dışı sevkiyatımızda Sağlık Bakanlığı belgeli yarka(yumurta tavuğu) istenmedi, istenmez. Çünkü tabiri caiz olur mu bilmiyorum ama doktor herhalde bu zatların tavuklarını yetiştiriyor, muayene ediyor, aşılarını yapıyor, sağlık raporu yazıyor.

Bu kadar yalanın üzerine güvenden söz edebiliyorlar ne kadar etik sizce ve sözde firmanın temsilcisi yazmış.

Birde devam ediyor mesela “Çiftlik kurmak isteyenlerin bilmesi gereken şeyler.” deyip sıralıyor. Açılımı: Sağlıklı mı? Genç mi?, Yumurta ırkımı? gibi gibi ama en çok dikkatimi çeken satış sonrasında size söz verdiği teknik destek ve veteriner desteği gibi sözlerin arkasında durabilen firmamı?

Kendisine tek soru, en fazla 3-4 ay sonra kendilerinin telefon numaralarına ulaşabilecek miyiz acaba ?.. Özetleyecek olursak salma tavukçuluk yapmak isteyenler için kişiden değil bir firmadan alışveriş yapmalarını öneririz. Şimdiden bol bereketli kazançlar dileriz.

22 Ağustos 2017
3.202 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir