Balıkesir Tavuk Yarka
Sıcak Havalarda Tavuk Bakımı | Balıkesir Yarka, Ataks, Lohman Brown, Çil Pleymut

Sosyal Medyada Biz}

Sıcak Havalarda Tavuk Bakımı – Ataks Yarka Tavuk

Sıcak Havalarda Tavuk Bakımı – Ataks Yarka Tavuk

 Sıcak Havalarda Tavuk Bakımı – Ataks Yarka Tavuk

Bilindiği üzere bugünlerde havaların aşırı derecede ısınması ve nemden dolayı tavuk sektörümüzde  tüm arkadaşların da bildiği üzere sıkıntılar ve dahi ölümler yaşıyoruz. Bunun iklim şartlarından olduğu kadar biz üreticilerinde ihmal ve dikkatsizliğinden ve dahi bilgisizliğinden de kaynaklanmaktadır. Şöyle ki, bizler genelde salma tavukçuluk üzerine çalıştığımızdan dolayı mümkün mertebe kapalı alanlara rağbet etmeyiz. Bu vesile ile de genelde hayvanlarımız dışarıda olduğundan dolayı mümkünse ağaç gölgelikleri kullanılmalı şayet değilse sera örtüsü dediğimiz gölgelikler kümesimizin yakın bir noktasına mümkünse giriş kapısından başlayarak yeterli bir alanı kapsamalıdır. Bununla birlikte kümesimizin kapalı bölümünde mümkünse çatıya panel kullanmalıyız. Şayet kümesimiz eski yapı ve çatımız kiremit ise sadece bu sıcak ve nemli havalara mahsus olmak üzere koyu bir badana kireci ile kiremitlerimizi badanalamalıyız. Bununla birlikte su tankerimizi de mümkün olduğunca güneşten uzak ve gölgelik bir noktada tutmalıyız.

Bilindiği üzere bu anormal sıcak ve nemli havalarda hayvanların yem tüketimi düşmektedir. Bu da şu demektir, yeterli vitamini alamamaları anlamına gelir. Dolayısıyla bizlere verim kaybı (yumurta miktarı düşüşü) yaşatmaktadır. Bizler de ataks yarka tavuk ve diğer ırklarımız için  kullanmakta olduğumuz kesif yeme ek olarak  şeker pancarı küspesi , taze yonca ve c vitamini içeren, içme suyuna karıştırabileceğimiz abartısız vitaminler, bölgemizin iklimine uygun doğal bitkisel ürünler takviye olarak kullanabiliriz. Bu belirttiklerimizi ön planda tutarak domates küspesi , biber küspesi ve eğer elimizde bulunuyorsa turunçgilleri de ek olarak kullandığımız yeme takviye edebiliriz. Bu şekilde ataks, lohman, isa tinted, australop vb. yumurta tavuğu ırklarımızın bakımında yukarıda belirttiğimiz koşulları sağlamanız neticesinde yumurta tavuğu nuzun yumurta verimini arttırmış olacaksınız ve sağlıklı, kaliteli, doğal yumurta elde etmiş olacaksınız.

 Bu ve diğer soru, sorun ve sorunlarınız için 1999’dan bugüne içinde bulunduğumuz sektörümüzden edindiğimiz bilgi ve birikimlerimizden  yararlanarak tam bilgi ve donanıma erişmiş dalında uzman Balıkesir Tavuk Yarka müşteri temsilcilerini haftanın 7 günü saat 08:00 ile 22:00 arasında arayıp bilgi alabileceğinizi belirtir Balıkesir Tavuk Yarka ailesi olarak tüm üretici ve müşterilerimize hayırlı bol berketli kazançlar dileriz.

Balıkesir Yarka Güvenin Adresi…

10 Temmuz 2017
3.313 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir