Balıkesir Tavuk Yarka
Yumurta tavuğu satışı- Yarka tavuk fiyatları | Balıkesir Yarka, Ataks, Lohman Brown, Çil Pleymut

Sosyal Medyada Biz}

YUMURTA TAVUĞU SATIŞI | YARKA TAVUK FİYATLARI

YUMURTA TAVUĞU SATIŞI | YARKA TAVUK FİYATLARI

Yumurta Tavuğu Satışı – Yarka Tavuk Fiyatları

YUMURTA TAVUĞU satışı için ürettiğimiz cinsler (ırklar), lohman brown, siyah ataks, tinted gibi salma tavukçuluğa uygun YUMURTA verimi yüksek yarkalardır. Üretimini yaptığımız  YARKA çeşitlerinde en çok dikkat ettiğimiz önemli konuların bir kaçını sıralayacak olursak; tüm yarkalarımızın birinci kan olması, YARKA üretimi için kümeslerin uygun olması,  veteriner gözetiminde beslenmesine dikkat edilmesi, ve en önemli unsarlardan biri olan aşı takvimine rivayet edilerek tarım müdürlükleri denetimi altında büyütülmesidir. SALMA TAVUKÇULUK yapmak isteyenlerin yumurta tavuğu ırkı seçerken elbetteki yumurta veriminin ne kadar yüksek olması özelliğinin yanı sıra bulunduğu bölgenin iklim şartlarında göz önünde bulundurarak ırk seçimini yapmalarını tavsiye ederiz. Aldığınız yarkalar ne kadar yüksek verimli olursa olsun bulunduğunuz iklim şartı yumurta veriminin yanı sıra TAVUK sağlığını etkilemektedir. YARKA TAVUK FİYATLARI genellikle belirleyen faktörlerin bir kaçını sıralayacak olursak; yarkaların birinci kan olması, aşılarının tam olması her sektörde olması gerektiği gibi bu sektördede eğer bir yarkayı ucuz alıyorsanız mutlaka ve mutlaka bir eksiklik olacaktır. Örneğin aşıları eksik bir hayvan alıyorsanız mutlaka bir iki lira ucuz almanız mümkün olabilir. Fakat bir iki lira ucuz aldığınız yarkalar(tavuklar) size pahalıya maal olacaktır.  Aldığınız ucuz ama aşısız bir  hayvan ufak bir hastalığa karşı dayanıksız olup tüm hayvanlarınızın ölümüne neden olabilir.

” Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti”,”Ucuz alan pahalı alır, pahalı alan aldanmaz” gibi atasözleri YARKA sektöründe kullanılan en önemli sözlerdir. Bizce bu atasözleri YARKA alırken göz ardı edilmemelidir.

Tabi ki YARKA alırken dikkat edilmesi gereken yukarıda’da belirttiğimiz kuralların yanı sıra size teslim edildikten sonra aldığınız YARKAların bakımında yumurta veriminde çok önemlidir. Bizler ürettiğimiz tüm yarkaları sizlere teslim edene kadar en iyi şekilde büyütüyoruz fakat  sizlerin bakımı da yumurta verimi ve YARKAların sağlığı için son derece önemlidir. Örneğin; en iyi yarkayı aldınız istenilen ortamı sağlamadığınız sürece mutlaka YUMURTA VERİMİ düşük olacaktır yada aldığınız YARKAların hastalanmasına sebep olabilirsiniz. Salma tavukçuluğu yapmak isteyenler bilmelidir ki TAVUK bakımı hem kolay, hemde zordur. Neden kolay olduğunu kısaca açıklamak gerekirse bildiğiniz her iş kolaydır, neden zor; bilmediğiniz her iş zordur.YARKA(TAVUK) bakımıda zaman ve deneyim ile kazanacağınız bir iştir elbette ama profesyonel bir destek verecek firma ile çalışıyor iseniz siz zorluğu aşmış olacaksınız.Çünkü bizler BALIKESİR TAVUK YARKA ailesi olarak her konuda sizleri desteklemekteyiz.

Yumurta tavukçuluğu yapmak isteyen üretici ve müşterimizin web sitemizi okuyarak yada irtibat numaramızdan irtibata geçerek daha detaylı bilgi alabilirler.

YUMURTA TAVUKÇULUĞU İLE İLGİLİ DAHA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

24 Ağustos 2021
3.930 kez görüntülendi
Wordpress Tema indir